بستن

سیستم هوشمند پارکینگ

در سیستم هوشمند پارکینگ ارائه شده توسط شرکت  طراحان کنترل شرق، برای هر خودرو یک کارت تعریف شده است که حاوی یک کد منحصر به  فرد (که این کد بیان کننده ی اطلاعات شخصی راننده، خودرو و وضعیت خود کارت درسیستم است) و میزان موجودی کارت می باشد .

در هنگام ورود  به پارکینگ، سیستم بوسیله ی دستگاه کارت خوان، کد منحصر به فرد موجود در کارت را دریافت کرده و از این طریق اطلاعات مورد نیاز از جمله اعتبار کارت و اطلاعات شخصی فرد را در سیستم شناسایی کرده و در صورت معتبر بودن اطلاعات و نیز داشتن حداقل موجودی در کارت، به فرد اجازه ی ورود به سیستم را می دهد .در این سیستم اطلاعات فرد به همراه زمان دقیق ورود و نیز شماره ی اولین جایگاه خالی  موجوددر پارکینگ، که اکنون به این خودرو اختصاص داده شده است ثبت می شود.

یکی از  قابلیت های مهم سیستم طراحی شده توسط  شرکت طراحان کنترل شرق، توانایی اعلام جایگاه خالی موجود در پارکینگ مورد نظر در این مرحله ، یعنی مرحله ی ورود به پارکینگ  ، به راننده ی خودرو می باشد , که توسط  یک برگه ی رسید شامل اطلاعات فرد به همراه شماره ی کارت، تاریخ و ساعت ورود در پارکینگ و جایگاه اختصاص یافته به این خودرو، که به فرد تحویل می شود، انجام می شود . در هنگام خروج از پارکینگ، سیستم بوسیله ی دستگاه کارت خوان، کد منحصر به فرد موجود در کارت را دریافت کرده و از طریق آن فرد را شناسایی میکند. بنابراین زمان دقیق خروج از پارکینگ را در سیستم ثبت کرده و متعاقبا هزینه ی زمان حضور در پارکینگ را محاسبه کرده و به دستگاه کارت خوان ارسال می کند و دستگاه این هزینه را از مقدار موجودی کارت کسر می کند. در انتها یگ برگه ی رسید شامل اطلاعات فرد به همراه شماره ی کارت، تاریخ وساعت ورود وخروج و مقدار هزینه، چاپ و به فرد تحویل می شود. شخصی که کارت هوشمند را دریافت کرده است یک عضو سیستم محسوب می شود و قادر است در هرساعت از شبانه روزبا مراجعه به سایت کارت هوشمند پارکینگ، وضعیت کارت، موجودی کارت و یا یک گزارش کامل از هزینه  و زمان ورود و خروج خود به پارکینگ های مختلف را دریافت کند .

مزایای استفاده از کارت هوشمند در پارکینگ:

  • محاسبه دقیق بهای خدمات پارکینگ
  • تغییر شیوه پرداخت نقدی به الکترونیکی
  • قابلیت ثبت مشخصات کامل خودرو
  • امکان ردیابی خودرو از طریق ارسال و دریافت پیام کوتاه (SMS)
  • امکان تعریف تعرفه های مختلف، (تا یک ساعت، روز، شب و…)
  • عمر طولانی کارت بر خلاف کارتهای بارکد و مغناطیس
  • ثبت آمار و ارقام در رایانه مرکزی به صورت اتوماتیک و ONLINE
  • امکان گزارش گیری از سیستم در هر لحظه دلخواه
  • مدیریت بهینه پارکینگ ها و امکان پیش بینی و اتخاذ تدابیر لازم

 

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *